Jacek Majchrowski o kamerach w krakowskich placówkach oświatowych

Pierwsza tura wyborów samorządowych już za nami, ale zespół Demagoga nie zwalnia tempa, jeśli chodzi o miasta, w których czeka nas dogrywka. Takim przykładem jest stolica Małopolski. W pierwszej turze wyborów na urząd prezydenta miasta Krakowa żaden z kandydatów nie nie zdobył przynajmniej 50% poparcia. Oficjalne wyniki Państwowej Komisji Wyborczej potwierdziły, że największe zaufanie Krakowian zdobyli Jacek Machowski (45,8%) oraz Małgorzata Wassermann (31,9%). W związku z tym, rozpoczynamy analizy wypowiedzi kandydatów, którzy pozostali w wyścigu o fotel prezydenta Krakowa.

Sprawdzone wypowiedzi

Jacek Majchrowski

W samorządowych placówkach oświatowych mamy w sumie ponad 4100 kamer.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Temat monitoringu wizyjnego w Krakowie w ostatnich dniach był często poruszany przez kandydatów. Jacek Majchrowski w poście na portalu Facebook odniósł się do sprawdzonej przez nas wcześniej wypowiedzi Małgorzaty Wassermann dotyczącej liczby kamer w krakowskich palcówkach oświatowych.

W referendum lokalnym z 25 maja 2014 r. 69,7% mieszkańców opowiedziało się za stworzeniem monitoringu wizyjnego w Krakowie.

Według danych Urzędu Miasta Krakowa w placówkach oświatowych w mieście znajduje się 4158 kamer (stan na lipiec 2018 r.). Cały system krakowskiego monitoringu wizyjnego liczy natomiast 12 698 kamer.

Warto także zauważyć, iż w w ciągu ostatnich 4 lat liczba kamer w placówkach oświatowych w Krakowie wzrosła o ponad 65%, przy wzroście na poziomie 193% w całej sieci monitoringu.

W związku z powyższymi danymi wypowiedź uznajemy za prawdziwą.

Share The Facts
Jacek Majchrowski
Prezydent Krakowa


W samorządowych placówkach oświatowych mamy w sumie ponad 4100 kamer.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >