Łukasz Gibała o problemach ZIKITu.

Mówiąc o problemach Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie Łukasz Gibała nie oszczędzał tradycyjnego już dla tego polityka danych, liczb i wydarzeń. My sprawdziliśmy, na ile te „konkrety” są zgodne z prawdą – o ile w ogóle było to możliwe do sprawdzenia…

Sprawdzone wypowiedzi

Łukasz Gibała

Kandydat przytoczył kilka wpadek tej instytucji (ZIKiTu – przyp. red.) z ostatnich miesięcy, m.in. źle przeprowadzoną modernizację torowiska na ulicach Limanowskiego i Na Zjeździe, gdzie już po dwóch dniach po oddaniu torów do użytku doszło do awarii, a także fakt, że w wakacje nowe, niskopodłogowe tramwaje stały nieużywane w zajezdni, podczas gdy w tym czasie do Mistrzejowic kursowały stare, wysłużone pojazdy.

 

Nieweryfikowalne Ukryj uzasadnienie

Nie udało dotrzeć się do informacji o awarii na ulicach Limanowskiego i Na Zjeździe. ZIKiT wypowiadał się na temat modernizacji torowiska z 2012 roku – na stronie ukazało się oświadczenie odnośnie lipcowej awarii, która według instytucji nie była następstwem remontu. Było to przed rozpoczęciem tegorocznego remontu skrzyżowania , który przebiegał pomiędzy 11 sierpnia, a 11 października.

 

Nie można znaleźć również informacji o tym, że niskopodłogowe tramwaje stały nieużywane w zajezdni. Z pewnością w wakacje wynikła sytuacja z pojazdami na linii 52, o czym donosiły krakowskie media( o sprawie można poczytać tu, tu, tu). Sprawa została rozwiązana i jak wynika z informacji ZIKiTu niskopodłogowe pojazdy mają kursować na linii w soboty i niedziele.

Problem z wyjazdami nowych pojazdów wystąpił w 2012 roku.

 

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >