Paweł Adamowicz o deklarowanym przez gdańszczan zadowoleniu z życia

Pierwsza tura wyborów samorządowych nie przyniosła rozstrzygnięcia, a Gdańsk przygotowuje się do dogrywki. 22 października 2018, dzień po głosowaniu, trzech kandydatów z najlepszymi wynikami – Jarosław Wałęsa, Kacper Płażyński i Paweł Adamowicz – wystąpiło wspólnie na antenie Radia Gdańsk. Zgodnie z oficjalnymi danymi PKW w drugiej turze znaleźli się urzędujący prezydent (36,97%) i kandydat Prawa i Sprawiedliwości (29,68%), zaś startujący jako kandydat Koalicji Obywatelskiej Jarosław Wałęsa poprosił swoich zwolenników o poparcie w drugiej turze Pawła Adamowicza. Podczas audycji, prezydent Adamowicz powiedział, że gdańszczanie są zadowoleni z życia w swoim mieście i powołał się na przeprowadzoną jeszcze przed wyborami ankietę – sprawdzamy, czy przywołał prawdziwą liczbę.

Sprawdzone wypowiedzi

Paweł Adamowicz

Jeśli spojrzymy znowuż na te sondaże poprzedzające wczorajszy akt wyborczy, czyli 92% gdańszczan zadowolonych z życia w Gdańsku (…), to ten wynik głosowania jest jakby potwierdzeniem.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Przed wyborami samorządowymi dziennikarze lokalnych redakcji Gazety Wyborczej poprosili 7 197 mieszkańców 21 polskich miast o wypełnienie jednakowo brzmiących ankiet, dotyczących jakości życia w ich mieście. W zestawieniu opublikowanym po podsumowaniu wyników (14 października 2018) Gdańsk znalazł się na pierwszym miejscu ex aequo z Rzeszowem. 92% mieszkańców tych miast oceniło jakość życia w swoim mieście dobrze lub bardzo dobrze, co pokrywa się z liczbą przywołaną przez Pawła Adamowicza.

Ankietowani odpowiadali na pytania dotyczące kilkunastu różnych dziedzin. Mieszkańcy Gdańska szczególnie zadowoleni z działań miasta w ramach turystyki, ze ścieżek rowerowych, z czystości powietrza – w tych kategoriach Gdańsk zajął pierwsze miejsce. Jako swój priorytet mieszkańcy Gdańska wskazali zaś komunikację miejską.

Share The Facts
Paweł Adamowicz
Prezydent Gdańska


Jeśli spojrzymy znowuż na te sondaże poprzedzające wczorajszy akt wyborczy, czyli 92% gdańszczan zadowolonych z życia w Gdańsku (…), to ten wynik głosowania jest jakby potwierdzeniem.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >