Adam Hofman w Kontrwywiadzie RMF FM

Pełny zapis rozmowy

Sprawdzone wypowiedzi

Adam Hofman

Polski premier, który na molo z prezydentem Putinem, a także na Westerplatte zapraszał go tutaj po tym, co się już działo w Gruzji (…)

Prawda Ukryj uzasadnienie

Władimir Putin (ówcześnie premier Rosji) gościł na obchodach 70-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej 1 września 2009 roku na Westerplatte zaledwie rok po wydarzeniach w Gruzji (7-12 sierpnia 2008 roku). Tego samego dnia (na prośbę strony rosyjskiej) odbył się w Sopocie szczyt polsko-rosyjski. Już wtedy obecność Putina na obchodach budziła pewne kontrowersje. Oficjalne zaproszenie na obchody zostało wystosowane po wojnie w Osetii Południowej, na co wskazuje m.in. komunikat na stronie organizatorów wyżej wspomnianych obchodów:

Komitet Honorowy Obchodów został powołany przez Prezesa Rady Ministrów 28 sierpnia 2008 r., w celu opracowania programu i koordynacji wydarzeń związanych z obchodami, takich jak: zjazdy, konferencje, spotkania, wystawy oraz imprezy o charakterze naukowo-edukacyjnym.

oraz debata w mediach nad (nie)stosownością obecności Władimira Putina na Westerplatte.

 

Adam Hofman

W obecnej sytuacji, na podstawie obecnych przepisów prawa – według wczorajszego sondażu Homo Homini w „Rzeczpospolitej” – 48 procent, czyli połowa Polaków uważa, że katastrofa nie została wyjaśniona (…)

Prawda Ukryj uzasadnienie

Rzeczywiście, wyniki sondażu podane przez Rzeczpospolitą 7 kwietnia głoszą:

“Więcej jest jednak osób, według których przyczyn nie wyjaśniono – tak sądzi niemal 48 proc. Polaków. Większość stanowią zdeklarowani sceptycy – blisko 30 proc. uważa, że przyczyny tragedii nie zostały wyjaśnione i nigdy ich nie poznamy. Prawie 18 proc. respondentów wierzy w dojście do prawdy w przyszłości.”

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >