Adrian Zandberg o majątku miliarderów

21.01. br. na Twitterowym profilu Adriana Zandberga pojawił się wpis, w którym skomentował on majątek najbogatszych ludzi świata, nawiązując do opublikowanego niedawno raportu Oxfamu.

Sprawdzone wypowiedzi

Adrian Zandberg

Nowy raport Oxfam: przez ostatni rok majątki miliarderów urosły o 12%, a biedniejszej połowy z nas zmalały o 11%.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Oxfam to organizacja humanitarna, założona w 1942 r. dla pomocy okupowanej Grecji, a obecnie zajmująca się walką z głodem na świecie i pomocą krajom Trzeciego Świata. Wydaje ona coroczny raport na temat dystrybucji bogactwa na świecie.

Z najnowszego raportu, wydanego w tym roku, możemy dowiedzieć się, że od czasu kryzysu finansowego liczba miliarderów dwukrotnie wzrosła, a ich majątki wzrosły w ciągu ostatniego roku o 900 mld $ (s. 11). Oddzielny komunikat Oxfamu podaje, że był to wzrost o 12% w perspektywie rocznej.

Raport podaje także, że w tym samym okresie „(… )majątek biedniejszej połowy ludzkości, 3,8 mld osób, zmniejszył się o 11%” (s. 11 raportu).

Raport opiera się m.in. na danych z corocznej listy miliarderów na świecie, publikowanej przez Forbes. Warto zauważyć, że Forbes wyklucza ze swojego rankingu dyktatorów, którzy stali się bogaci w nielegalny sposób, czerpiąc profity z zajmowanego stanowiska, oraz członków rodzin królewskich. Po ich doliczeniu, wyniki mogłyby być jeszcze wyższe, lecz bazując na danych Oxfamu i Forbesa, uznajemy wypowiedź Adriana Zandberga za prawdziwą.

Share The Facts
Adrian Zandberg
Lider Partii Razem


Nowy raport Oxfam: przez ostatni rok majątki miliarderów urosły o 12%, a biedniejszej połowy z nas zmalały o 11%.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >