Adrian Zandberg o wyborach parlamentarnych na Słowacji

Adrian Zandberg na Facebooku udostępnił wpis, w którym skomentował biężącą sytuację polityczną na Słowacji po wyborach parlamentarnych.

Sprawdzone wypowiedzi

Adrian Zandberg

LSNS otwarcie odwołuje się do reżimu stworzonego przez nazistowskiego kolaboranta ks. Tiso, wzywa do przemocy, organizuje bojówki. Faszyści dostali 8% głosów.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Na stronie internetowej LSNS można znaleźć informację o tym, że LSNS nawiązauje do spuścizny Ľudovíta Štúra, Andreja Hlinki oraz ks. Jozefa Tiso. Jak podaje Wprost, Marian Kotleba, będący przewodniczącym LSNS oraz od 2013 r. burmistrzem Bańskiej Bystrzycy, stał na czele zdelegalizowanej ultraprawicowej bojówki organizującej marsze przeciwko mniejszości romskiej (jednym z celów LSNS jest zapewnienie, by obywatele Słowacji nie byli terroryzowani przez Romów, innych ekstermistów oraz skorumpowanych polityków).

Urząd Statystyczny Słowacji podał, że w wyborach parlamentarnych na Słowacji, które odbyły się 5 marca 2016 partia LSNS zdobyła 209 779 głosów, co im daje wynik 8,04% głosów i 14 miejsc w parlamencie.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >