Adrian Zandberg w Tak jest

Adrian Zandbreg i Mateusz Kijowski byli gośćmi Andrzeja Morozowskiego w programie Tak jest.

Sprawdzone wypowiedzi

Adrian Zandberg

Działacze z kręgu Łódzkiego ujawnili, że Uniwersytet Łódzki omijał prawo pracy zatrudniając pracowników na umowach poniżej progu płacy minimalnej, rektorem uczelni w tamtym czasie był Nykiel, obecny parlamentarzysta z ramienia PO.

Prawda Ukryj uzasadnienie

W poniedziałek, 15 lutego, działacze łódzkiego okręgu Partii Razem przedstawili wyniki przeprowadzonych przez siebie wywiadów z pracownikami firmy Atos, świadczącej usługi ochroniarskie na terenie obiektów Uniwersytetu Łódzkiego. Z badania wynikło, że pracownicy firmy zarabiali pod koniec 2015 roku 4,75 zł brutto, a na początku roku 2016 5,35 zł.

 

Firma Atos nie zaprzeczyła w mediach, że wyniki wywiadów przeprowadzonych przez Partię Razem są błędne.

 

Zgodnie z art.90 ustawy o prawie zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 roku, koszty pracy przy realizacji zamówienia publicznego nie mogą być niższe od minimalnego wynagrodzenia za pracę, które wynosi w chwili obecnej 1750 złotych brutto miesięcznie. Przy średnim czasie pracy wynoszącym 190 godzin miesięcznie, daje to około 9,20 złotych za godzinę brutto.
Firma Atos wygrała przetarg na świadczenie usług ochroniarskich na terenie UŁ w październiku 2015 roku. Wówczas rektorem uczelni był Włodzimierz Nykiel, obecny poseł z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >