Andrzej Halicki w Sygnałach Dnia

Gościem Michała Rachonia w Sygnałach Dnia był Andrzej Halicki. Przedmiotem rozmowy było czwartkowe głosowanie dotyczące wyboru sędziego TK oraz rezolucja w Parlamencie Europejskim.

Sprawdzone wypowiedzi

Andrzej Halicki

Jedyną rezolucje, czy próbę rezolucji jaką znam podpisaną przez polskich parlamentarzystów, dotyczącą zagrożenia demokracji w Polsce, jest podpisana przez 18 posłów Prawa i Sprawiedliwości 24 listopada 2014 roku.

Prawda Ukryj uzasadnienie

24 listopada 2014 r. grupa EKR wystąpiła z wnioskiem o wpisanie w punkt porządku obrad Parlamentu Europejskiego oświadczenia Komisji na temat nieprawidłowości podczas wyborów samorządowych w Polsce, zagrażających demokracji w tym kraju oraz złożyła projekt rezolucji w tej sprawie. Wniosek został odrzucony przez Parlament Europejski.

Jak podaje informacja zamieszczona na stronie internetowej grupy EKR, “z inicjatywy europosłów PiS Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów jednogłośnie przyjęła rezolucję, w której wskazano nieprawidłowości w przebiegu wyborów samorządowych”, a projekt został złożony przez wszystkich 12 europosłów PiS w PE.

Wypowiedź uznajemy za prawdziwą, pomimo tego, że Andrzej Halicki pomylił liczbę europosłów. Nieścisłość ta nie jest istotnym elementem wypowiedzi.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >