Andrzej Jaworski o zmianie kodeksu wyborczego

Gościem Radia ZET był poseł PiS Andrzej Jaworski, który dyskutował z Moniką Olejnik między innymi o zmianach w kodeksie wyborczym.

Sprawdzone wypowiedzi

Andrzej Jaworski

Złożyliśmy propozycję zmian w najbardziej prostych elementach, jak przezroczyste urny, kamery w każdej komisji wyborczej. I tu mamy sytuację taką, że to właśnie Platforma [Obywatelska] była przeciwko tym zmianom.

Prawda Ukryj uzasadnienie

PiS rzeczywiście złożył projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks wyborczy, który 4 grudnia 2014 roku został poddany dyskusji po I czytaniu, w wyniku której Platforma Obywatelska zaproponowała odrzucenie projektu.

Projekt ustawy (druk nr 2873) zmieniającej kodeks wyborczy w zakresie, o którym mówi Andrzej Jaworski (monitoring w komisjach, przezroczyste urny) został złożony 7 sierpnia 2014 roku. 4 listopada 2014 został on skierowany do I czytania na posiedzeniu Sejmu. Głosowanie nad odrzuceniem tego projektu odbyło się 5 grudnia 2014 roku. Za odrzuceniem projektu było 190 posłów PO, nie głosowało zaś 7.

Andrzej Jaworski wskazując, że PO była przeciwko zmianom zaproponowanym w projekcie, najprawdopodobniej posłużył się nieoficjalnymi wiadomościami (jego wypowiedź jest z 3 grudnia 2014 roku), niemniej jednak miał rację, mówiąc, że PO zablokuje projekt.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >