Andrzej Jaworski o zmowie w sprawie waluty

Gościem Moniki Olejnik był Andrzej Jaworski, poseł Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. przeciwdziałania ateizacji Polski, wiceprzewodniczący komisji skarbu państwa.

Sprawdzone wypowiedzi

Andrzej Jaworski

(…) ostatnie decyzje największych właściwie, w największych sprawach aferalnych dotyczących waluty decyzją sądu, m.in. w Stanach Zjednoczonych, czy w Szwajcarii doprowadziło do ukarania sześciu największych banków na olbrzymie kwoty za zmowę w sprawie waluty

Prawda Ukryj uzasadnienie

20 Maja 2015 roku Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DoJ) oraz System Rezerwy Federalnej (FED) ogłosiły postanowienia na mocy którego 6 banków : Bank of America, Barclays, Citigroup, JPMorgan Chase, Royal Bank of Scotland (RBS) i UBS zgodziły się zapłacić karę w łącznej wysokości ponad 5,6 mld $. Ma to związek z procederem pracowników pięciu z sześciu ukaranych banków w latach 2007-2013, który polegał na manipulowaniu kursami walut i stopami procentowymi. Bank of America jako jedyny nie został oskarżony o działalność przestępczą. Został on ukarany przez FED za niewykrycie procederu i nie wszczęcie dochodzenia.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >