Andrzej Rozenek gościem Radia ZET

Gościem Radia ZET był Andrzej Rozenek rzecznik prasowy Twój Ruch. Głównym tematem rozmowy były tajne obrady sejmu nad uchyleniem immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu.

Sprawdzone wypowiedzi

Andrzej Rozenek

Jesteśmy za absolutnym zniesieniem immunitetów dla posłów i senatorów, jako jedyna partia, nikt się nie chce pod naszym projektem ustawy znoszącym immunitet podpisać, tylko nasi posłowie się pod tym podpisali.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Prawdą jest, że 07.01.2014r. w Sejmie złożony został przez grupę posłów Twojego Ruchu projekt ustawy o zmianie Konstytucji RP zakładający zniesienie immunitetu osobistego.  Projekt ten jednak już 15.01.2014r. został wycofany przez wnioskodawców.

12.06.2014r. Twój Ruch wystosował natomiast apel do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z prośbą o wspólnie podjęcie tematu zniesienia immunitetu parlamentarzystów.

Twój Ruch nie jest jednak jedynym klubem postulującym zniesienie immunitetu. W proponowanym projekcie Konstytucji Solidarna Polska również nawołuje do zniesienia immunitetu posłów w zakresie odpowiedzialności karnej.  Klub Solidarnej Polski nie wniósł jednak żadnego projektu proponowanej zmiany  do laski marszałkowskiej.

 

Andrzej Rozenek

No, pani redaktor, jeżeli koalicja rządząca sprezentowała IV RP, czyli Mariuszowi Kamińskiemu, sześćdziesiąt siedem głosów, bo dzięki temu nie udało mu się odebrać immunitetu. Natomiast Platforma 41 głosów, PSL 27 głosów dali Kamińskiemu, to jest konkretna liczba.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Wyniki głosowania Sejmu RP w sprawie wniosku o uchylenie immunitetu posłowi Mariuszowi Kamińskiemu wskazują na to, że 41 posłów PO i 27 posłów PSL przyczyniło się do odrzucenia wniosku poprzez sprzeciw, wstrzymanie się od głosu lub nieuczestniczenie w głosowaniu.

PO

PSL

Przeciw

7

2

Wstrzymało się

16

18

Nie głosowało

18

7

Razem

41

27

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >