Czy Federica Mogherini należała do młodzieżówki partii komunistycznej we Włoszech?

Ryszard Czarnecki w środę rano wystąpił w Kwadransie Politycznym na antenie TVP Info. W programie skomentował zatrzymanie przez CBA byłego senatora Józefa P. oraz wyraził krytyczne zdanie na temat aktualnie prowadzonej przez Unię Europejską polityki imigracyjnej. Europoseł przypomniał również, że Federica Mogherini, aktualnie pełniąca funkcję wysokiego przedstawiciela Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa, w przeszłości należała do młodzieżówki partii komunistycznej we Włoszech.

Sprawdzone wypowiedzi

Ryszard Czarnecki

[Federica Mogherini] była w swoim czasie członkiem młodzieżówki partii komunistycznej we Włoszech.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Federica Mogherini, urodzona w roku 1973, w wieku 15 lat dołączyła do Młodzieżowej Federacji Komunistycznej Włoch (Federazione Giovanile Comunista Italiana, w skrócie FGCI), która stanowiła młodzieżowe zaplecze Włoskiej Partii Komunistycznej (Partito Comunista Italiano). Młodzieżówka została rozwiązana w roku 1990, tuż przed przekształceniem PCI w Demokratyczną Partię Lewicy (Democratici di Sinistra (DS). Nowo powstałe ugrupowanie opierało swoją działalność o poglądy socjalistyczne i proeuropejskie.

Federica Mogherini była zatem członkinią Młodzieżowej Federacji Komunistycznej Włoch przez okres 2 lat, pomiędzy 15 a 17 rokiem życia.

Jej późniejsza aktywność, po przekształceniach na lewicy, które miały miejsce na początku lat 90., związana była z ruchem socjalistycznym. W wieku 23 lat Mogherini, już jako studentka politologii, dołączyła do Młodej Lewicy (Sinistra Giovanile), organizacji uznawanej za sukcesorkę FGCI i stanowiącej młodzieżowe zaplecze Demokratycznej Partii Lewicy. Jako aktywna członkini koncentrowała swoją działalność na współpracy ze światem uniwersyteckim i relacjach z innymi podmiotami.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >