Czy w roku 2016 zwiększyła się liczba funkcjonariuszy BORu?

Gościem Sygnałów dnia w Radiowej Jedynce był szef MSWiA Mariusz Błaszczak. W audycji jednym z głównych poruszonych tematów był kryzys migracyjny, a mianowicie pomysł polskiego ministerstwa, aby ewentualnych uchodźców w Polsce umieszczać w tak zwanych obozach kontenerowych – obozach składających się z blaszanych kontenerów, otoczonych drutem kolczastym.

„Chodzi o to, by być przygotowanym na taką sytuację w postaci miejsc, w których oczekiwaliby na deportację ci, którzy by próbowali dopuszczać się łamania prawa”

– taki cel pomysłu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych nakreślił Mariusz Błaszczak. W Sygnałach dnia poruszono również tematy planowania zniesienia wiz dla Ukraińców na terenie Unii Europejskiej oraz zapowiedzi przekształcenia Biura Ochrony Rządu w Państwową Służbę Ochrony. Wypowiedź dotycząca liczby funkcjonariuszy BORu została poddana naszej weryfikacji

Sprawdzone wypowiedzi

Mariusz Błaszczak

Już jest więcej funkcjonariuszy  BOR. W 2016 roku więcej funkcjonariuszy przyszło do służby niż z niej odeszło.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Na podstawie informacji otrzymanych od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, poprzez wniosek o udostępnienie informacji publicznej, w okresie od grudnia 2015 r. do połowy marca 2017 służbę w BOR zakończyło 81 funkcjonariuszy. W tym samym okresie do służby powołano 136 funkcjonariuszy.

Zgodnie z danymi MSWiA na koniec roku 2015 służbę w Biurze Ochrony Rządu pełniło 1896 funkcjonariuszy, a rok później już 1959 – więcej o 63 funkcjonariuszy w stosunku do roku ubiegłego.

mariusz

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >