Dawid Jackiewicz w TVP INFO

Minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz podczas rozmowy w TVP Info odniósł się do planów prywatyzacyjnych swoich poprzedników.

Sprawdzone wypowiedzi

Dawid Jackiewicz

Przed kilkoma laty rząd PO pod kierownictwem ministra skarbu państwa, Mikołaja Budzanowskiego podjął próbę sprzedaży spółki LOTOS.

Prawda Ukryj uzasadnienie

W 2010 roku minister skarbu w rządzie Donalda Tuska, Aleksander Grad (na stanowisku MS od 16 listopada 2007 do 18 listopada 2011), ogłosił ofertę w sprawie nabycia akcji spółki GRUPA LOTOS Spółka Akcyjna z siedzibą w Gdańsku. Termin składania ofert wiążących w procesie prywatyzacji spółki Grupa Lotos S.A. został także przedłużony. Decyzję tę podjął na stanowisku ministra skarbu Aleksander Grad, jednak zadanie doprowadzenie procesu do końca, przejął od niego nowy minister w rządzie Donalda Tuska – Mikołaj Budzanowski (na stanowisku MS od 18 listopada 2011 do 24 kwietnia 2013). Do MS nie wpłynęła jednak żadna wiążąca oferta. Z informacji zawartych na stronie Ministerstwa Skarbu oraz informacji prasowych wynika, że pomimo nieudanej próby prywatyzacji GRUPY LOTOS, minister Budzanowski nadal zajmował się tym tematem, dlatego wypowiedź uznajemy za prawdziwą.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >