Euro a symbole religijne

20 listopada 2012 roku, europoseł Marek Migalski wniósł do Komisji Europejskiej pisemną interpelację w przedmiocie kwestionowania przez “niektóre państwa” słowackiego projektu monety 2 euro.

Ankieta Rzeczpospolitej

 

Sprawdzone wypowiedzi

Marek Migalski

Ponadto z wspólną walutą łączy się jeszcze element światopoglądowy, który poruszałem w drodze interpelacji w PE w 2012r., kiedy okazało się, że na Komisja Europejska nakazała usunąć symbole krzyża i aureoli braci Cyryla i Metodego z projektu słowackiej monety 2 euro, wskazując na zbyt silną konotację religijną!

Prawda Ukryj uzasadnienie

20 listopada 2012 roku, europoseł Marek Migalski wniósł do Komisji Europejskiej pisemną interpelację w przedmiocie kwestionowania przez “niektóre państwa” słowackiego projektu monety 2 euro.

W interpelacji zwrócił się z zapytaniem m.in o sprecyzowanie państw domagających się usunięcia krzyża z monety. W odpowiedzi KE powołała się na Rozporządzenie Wspólnot z 1998 roku, zgodnie z którym “przygotowując projekty monety euro, państwa muszą uwzględnić fakt, że monety te są w obiegu w całej strefie euro”.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >