Grzegorz Schetyna u Moniki Olejnik

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej był Gościem Radia Zet. Podczas tego wywiadu głównymi tematami były opinia Komisji Weneckiej, wybory uzupełniające do Senatu na Podlasiu i inwigilacja dziennikarzy podczas kadencji PO – PSL.

By Platforma Obywatelska RP from Polska – Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=34319348

Sprawdzone wypowiedzi

Grzegorz Schetyna

Grzegorz Schetyna:To zwycięstwo jest niewielkie, a w Łomży, w której wczoraj mówił te słowa, te ostre słowa prezes Kaczyński PiS przegrał, kandydatka PiS przegrała wybory, po raz pierwszy chyba w historii, w samej Łomży…

Monika Olejnik: Jak przegrała…

Grzegorz Schetyna: …mówię w samym mieście, gdzie pouczał mieszkańców prezes Kaczyński.

Prawda Ukryj uzasadnienie

W wyborach uzupełniających do Senatu, które odbyły się 6 marca 2016 roku, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości Anna Maria Anders przegrała w mieście Łomży z kandydatem PSL Mieczysławem Bagińskim.

Możliwe, że była to pierwsza porażka kandydata/kandydatki Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Senatu w tym mieście od początku istnienia partii czyli od 2001 roku.

W roku 2001 PiS nie wystawił swojego kandydata w tym okręgu.

W roku 2003, w wyborach uzupełniających do Senatu, wygrał kandydat PiS Krzysztof Jurgiel, nie ma jednak informacji czy wygrał również w samej Łomży.

W roku 2005 wybory do Senatu w Łomży wygrał Krzysztof Putra.

W 2007 roku wygrał Jan Dobrzyński.

W roku 2011 wygrał Józef Paszkowski, który zwyciężył w Łomży rówież w ubiegłym roku.
Wypowiedź można ocenić jako prawdziwą, ponieważ Grzegorz Schetyna, używając słowa “chyba”, nie był pewien czy rzeczywiście była to pierwsza porażka kandydata PiS wyborach do Senatu w mieście Łomży.

Grzegorz Schetyna

Było kilka innych wyborów także 6 marca, są następne wybory w Chrzanowie, gdzie kandydatka PiS już przegrała w pierwszej turze, wybory na burmistrza.

Prawda Ukryj uzasadnienie

W wyniku referendum gminnego w Chrzanowie odwołano poprzedniego burmistrza. Przedterminowe wybory odbyły się 6 marca 2016 r. Beata Majrzak, popierana przez PiS zajęła trzecie miejsce.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >