Ile darmowych leków otrzymali seniorzy z programu Leki 75+?

Gościem we wtorkowej audycji Poranna rozmowa RMF FM był Stanisław Karczewski. Polityk w rozmowie z Robertem Mazurkiem początkowo komentował decyzję Prawa i Sprawiedliwości o wycofaniu się z pomysłu wprowadzenia dwukadencyjności wstecznej w wyborach na szczeblu samorządowym. Marszałek Senatu odpowiadał również na pytania dotyczące uchwalonej przez parlament ustawy o aptekach, która wprowadza nowe ograniczenia w zakładaniu nowych aptek. Jedną ze zmian jest uniemożliwienie założenia nowej apteki osobie, która z wykształcenia nie jest farmaceutą.

Ja głosowałem przede wszystkim, żeby apteki działały tak, jak powinny działać, żeby tam byli fachowcy. […] Tam powinni być farmaceuci, tam powinni być ludzie, którzy są kompetentni, którzy się znają…

-argumentował za podpisaną dzisiaj przez prezydenta ustawą Stanisław Karczewski. Polityk przypomniał również o wprowadzonym przez rząd Beaty Szydło programie Leki 75+, którego efekty ocenił na 17 mln darmowo wydanych leków dla seniorów.

Sprawdzone wypowiedzi

Stanisław Karczewski

Warto powiedzieć że 17 mln opakowań leków seniorzy 75+ otrzymali za darmo.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Zgodnie z najnowszymi statystykami dotyczącymi programu Leki 75+ opublikowanymi przez Ministerstwo Zdrowia, od 1 września 2016 r. (czyli od początku działania programu) do końca lutego 2017 r. do pacjentów trafiło 16,6 mln opakowań bezpłatnych leków objętych programem.