Ile darmowych leków otrzymali seniorzy z programu Leki 75+?

Gościem we wtorkowej audycji Poranna rozmowa RMF FM był Stanisław Karczewski. Polityk w rozmowie z Robertem Mazurkiem początkowo komentował decyzję Prawa i Sprawiedliwości o wycofaniu się z pomysłu wprowadzenia dwukadencyjności wstecznej w wyborach na szczeblu samorządowym. Marszałek Senatu odpowiadał również na pytania dotyczące uchwalonej przez parlament ustawy o aptekach, która wprowadza nowe ograniczenia w zakładaniu nowych aptek. Jedną ze zmian jest uniemożliwienie założenia nowej apteki osobie, która z wykształcenia nie jest farmaceutą.

Ja głosowałem przede wszystkim, żeby apteki działały tak, jak powinny działać, żeby tam byli fachowcy. […] Tam powinni być farmaceuci, tam powinni być ludzie, którzy są kompetentni, którzy się znają…

-argumentował za podpisaną dzisiaj przez prezydenta ustawą Stanisław Karczewski. Polityk przypomniał również o wprowadzonym przez rząd Beaty Szydło programie Leki 75+, którego efekty ocenił na 17 mln darmowo wydanych leków dla seniorów.

Sprawdzone wypowiedzi

Stanisław Karczewski

Warto powiedzieć że 17 mln opakowań leków seniorzy 75+ otrzymali za darmo.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Zgodnie z najnowszymi statystykami dotyczącymi programu Leki 75+ opublikowanymi przez Ministerstwo Zdrowia, od 1 września 2016 r. (czyli od początku działania programu) do końca lutego 2017 r. do pacjentów trafiło 16,6 mln opakowań bezpłatnych leków objętych programem.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >