Ile gospodarstw domowych w 2016 roku opłaciło abonament radiowo-telewizyjny?

Jarosław Sellin był gościem w programie „24 pytania” w Polskim Radiu 24. W rozmowie poruszony został między innymi temat spektaklu „Klątwa” wystawiany w Teatrze Powszechnym w Warszawie, przekazania mediów publicznych pod zarząd Ministerstwa Kultury oraz pobierania abonamentu radiowo-telewizyjnego. Wiceminister kultury podał, iż abonament RTV w 2016r. opłaciło nieco ponad milion gospodarstw na 13 mln gospodarstw domowych, które są w Polsce.

Sprawdzone wypowiedzi

Jarosław Sellin

Chcemy doprowadzić do tego, że baza płatników abonamentu się mocno poszerzy, ponieważ dzisiaj to jest nieco ponad milion gospodarstw na 13 mln gospodarstw domowych w Polsce.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Wg spisu powszechnego z 2011 roku w Polsce jest 13 568 000 gospodarstw domowych.

Krajowa Rada Radiofonii i telewizji opublikowała informacje dotyczące wpływów abonamentowych przekazanych nadawcom publicznym w 2016 roku. Z informacji tych wynika, że w 2016 roku w 1 117 150 gospodarstw domowych uregulowano opłaty abonamentowe za ten rok.

Z tytułu realizacji ustawowych obowiązków związanych z poborem opłat abonamentowych, Poczta Polska S.A. w 2016r. zainkasowała łącznie 749,9 mln zł., z tego opłaty abonamentowe wynosiły 743,7 mln zł, pozostała część kwoty to odsetki za zwłokę oraz kary za niezarejestrowane odbiorniki.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >