Ile rocznie w Polsce dokonuje się aborcji?

Prezes Prawa i Sprawiedliwości w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej wypowiadał się na temat najważniejszych spraw bieżących w kraju. Rozmowa dotyczyła między innymi kontrowersyjnego tematu aborcji oraz realizacji planu zwiększenia dochodów podatkowych do budżetu państwa.

Sprawdzone wypowiedzi

Jarosław Kaczyński

Legalnych aborcji jest teraz rocznie około tysiąca, z tego ogromna część spowodowana jest zespołem Downa.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Zgodnie z danymi Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia opublikowanymi w Sprawozdaniu Rady Ministrów z wykonywania oraz o skutkach stosowania w roku 2014 ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży (tabela nr 16, s. 79), w 2014 roku dokonano w Polsce łącznie 971 zabiegów przerywania ciąży. 48 z nich dokonano z powodu zagrożenia życia lub zdrowia matki, 921 w wyniku badań prenatalnych, natomiast 2 zabiegi wykonano z powodu czynu zabronionego.

Zgodnie z danymi Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia na rok 2015, zamieszczonymi w artykule serwisu pap.pl, w roku ubiegłym wykonano 1044 legalnych aborcji.

Dokładne dane dotyczące między innymi powodów dokonywania abrocji nie zostały jeszcze opublikowane, w związku z tym oceniamy jedynie pierwszą część wypowiedzi. Z tego powodu portal Demagog.org.pl wysłał do Ministerstwa Zdrowia e-mail z prośbą o dostęp do informacji publicznej.

Jarosław Kaczyński

PAP:”Czy proces uszczelniania systemu podatkowego następuje wystarczająco szybko?”

Jarosław Kaczyński: “Mamy wzrost dochodów podatkowych, natomiast mogło być lepiej.”

Prawda Ukryj uzasadnienie

Zgodnie ze sprawozdaniem szacunkowym z wykonania budżetu za okres styczeń – sierpień 2016 dochody podatkowe wyniosły 180 847,1 mln zł.

W analogicznym okresie roku 2015 dochody do budżetu państwa z podatków wyniosły 168 417,7 mln zł.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >