Ilu Polaków mieszka w Wielkiej Brytanii a ilu Anglików w Polsce?

Gościem Kwadransa Politycznego w TVP był Marek Sawicki. Wiceszef klubu parlamentarnego PSL mówił o konstruktywnym wotum nieufność, sytuacji po Brexicie, a także odniósł się do liczby Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii oraz Anglików mieszkających w Polsce.

Sprawdzone wypowiedzi

Marek Sawicki

Brytyjczyków w Polsce jest niespełna 35 tys., Polaków w Wielkiej Brytanii oficjalnie od 800 do 1 mln 200 tys., a nieoficjalnie mówimy, że nawet 2 mln tam może być.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Według raportu opublikowanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych “Trends in International Migrant Stock: Migrants by Destination and Origin” na grudzień 2015 r. w Polsce przebywa 34 545 Brytyjczyków (tabela “by destination and origin”). Z kolei w Wielkiej Brytanii przebywa 703 050 Polaków. Dane Eurostatu wskazują na liczbę 869,1 tys Polaków przebywających w UK (Dane za rok 2015).

Z innych danych publikowanych przez House of Commons UK i  i jednego z ich najnowszych raportów “Polish population of the United Kingdom“ z lipca 2016 roku wynika, że w Wielkiej Brytanii przebywa 984 000 Polaków

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >