Ilu studentów jest w Polsce?

Gościem Sygnałów Dnia był Jarosław Gowin, który w głównej mierze wypowiadał się na tematy związane z kierowanym przez niego ministerstwem. Wicepremier omówił plany zmian polegających na wprowadzeniu nowego modelu zarządzania uczelniami wyższymi. Minister zapowiedział przedstawienie całości projektu zmian na wrzesień na Narodowym Kongresie Naukowego.

W wywiadzie Jarosław Gowin wypowiadał się również na temat protestów studentów organizowanych 25 stycznia w kilku polskich miastach. Minister nauki i szkolnictwa wyższego odnosząc się do doniesień prasowych mówiących o 2 tys. protestujących, stwierdził iż jest to liczba nieimponująca biorąc pod uwagę liczbę ogółu studentów w Polsce wynoszącą 1,5 mln. Wypowiedź dotycząca liczby studentów została poddana naszej weryfikacji.

Sprawdzone wypowiedzi

Jarosław Gowin

W Polsce jest blisko 1,5 mln studentów.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Według najnowszego raportu GUSu na temat szkolnictwa wyższego, 30 listopada 2015 roku studentów szkół wyższych było w Polsce 1 405 133. Z tej liczby ponad 57% to kobiety. 65% studentów w Polsce studiuje w trybie stacjonarnym. Z tego samego raportu możemy się również dowiedzieć, że cudzoziemców studiujących w Polsce jest ponad 57 tys. Wypowiedź uznajemy za poprawną, ponieważ ponad 1,4 mln to liczba bez wątpienia “bliska” 1,5 mln. Warto zwrócić uwagę, że liczba studentów w Polsce spadła od listopada 2014 roku o ponad 64 tys.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >