Jacek Majchrowski o ruchu turystycznym w Krakowie

Jacek Majchrowski w dn. 19.06.2018 r. był gościem programu „Gość Radia ZET”, emitowanego na antenie Radia ZET. Prezydent Krakowa w rozmowie z Konradem Piaseckim mówił m.in. o zbliżających się wyborach samorządowych, własnej kandydaturze i sytuacji lokalnej w Krakowie.

Sprawdzone wypowiedzi

Jacek Majchrowski

W zeszłym roku było ponad 12 mln [turystów w Krakowie].

Prawda Ukryj uzasadnienie

Ruch turystyczny w Krakowie w roku 2017 szacowany był na 12,9 mln odwiedzających miasto, w tym 9 850 000 turystów krajowych i 3 050 000 zagranicznych. W roku 2016 Kraków odwiedziło 12 150 000 osób. Jest to wzrost o 6,17 proc. w skali rok do roku.

 

[Źródło: Małopolska Organizacja Turystyczna dla Gminy Miejskiej Kraków, Ruch turystyczny w Krakowie w roku 2017, Kraków 2017 r., s. 19]

 

Raport, przygotowany przez Małopolską Organizację Turystyczną dla Gminy Miejskiej Kraków, został oparty na wynikach badań ankietowych zrealizowanych od maja do września 2017 r. wśród odwiedzających miasto w celach turystycznych. Próba badania wynosiła n = 3509 osób, a kwestionariusze ankietowe przygotowano w sześciu językach (polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim i rosyjskim). Twórcy badania posiłkowali się także danymi wtórnymi (m.in. z Bazy Danych Regionalnych, komunikatów, biuletynów, publikacji elektronicznych udostępnionych przez GUS).

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przywołuje dane zbliżone do oficjalnych szacunków, w związku z tym jego wypowiedź uznajemy za prawdziwą.

Share The Facts
Jacek Majchrowski
Prezydent Krakowa


W zeszłym roku było ponad 12 mln [turystów w Krakowie].

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >