Jak mieszkańcy Warszawy oceniają Hannę Gronkiewicz-Waltz?

Polskie Radio 24 gościło dzisiaj Piotra Guziała. Głównym tematem rozmowy była inicjatywa referendalna w sprawie odwołania prezydent Warszawy podjęta m. in. przez Piotra Guziała. Radny Warszawy odnosił się do kwestii związanych ze zbieraniem podpisów oraz przyczyną niezłożenia ich do komisarza wyborczego. Ponadto warszawski samorządowiec wypowiadał się na temat oceny Hanny Gronkiewicz Waltz przez mieszkańców stolicy.

Sprawdzone wypowiedzi

Piotr Guział

Wyniki barometru warszawskiego (…), ocena samej Pani Prezydent jest korzystna dla niej.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Barometr Warszawski realizowany jest na losowej i reprezentatywnej próbie 1100 mieszkańców stolicy w wieku 15 lat i więcej. Wykonawcą badania w czerwcu 2016, którego wyniki przytoczymy, jest firma Realizacja Sp. z o.o., która na stałe współpracuje z Millward Brown S.A.

Zgodnie z Barometrem Warszawskim z czerwca 2016 na pytanie „Jak Pan(i) ocenia działania Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz?” 72% ankietowanych udzieliło odpowiedzi pozytywnej, a tylko  23%  źle ocenia działania Prezydent.

Za „dobrego gospodarza” uznaje Hannę Gronkiewicz-Waltz 71% warszawiaków, a 24% ankietowanych jest odmiennego zdania.  Ocena obecnej prezydent Warszawy jest więc, zgodnie z Barometrem, pozytywna.

Piotr Guział

Ale przecież są też wyniki sondażu organizowanego na początku akcji referendalnej (…), w których to ⅔ warszawiaków uważa że Hanna Gronkiewicz Waltz jest winna afery związanej z reprywatyzacja, a ponad połowa uważa że powinna się podać do dymisji.

Prawda Ukryj uzasadnienie

W dniach od 14 do 21 września bieżącego roku Agencja Badania Rynku – ABR SESTA na zlecenie TVP Info przeprowadziła wśród warszawiaków badania odnośnie stosunku do tzw. afery reprywatyzacyjnej.

Większość badanych tj. 62% uważało wtedy, że odpowiedzialność za tzw. aferę reprywatyzacyjną ponosi obecna prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz.

Ponadto ponad połowa badanych – 57% wyraziła opinię, że w związku z tzw. aferą reprywatyzacyjną prezydent Warszawy powinna podać się do dymisji.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >