Jak Polska pomaga uchodźcom?

Beata Michniewicz w Salonie Politycznym Trójki gościła dzisiaj Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Mariusz Błaszczak poruszał w programie kwestie dotyczące uchodźców z Bliskiego Wschodu. Polityk Prawa i Sprawiedliwości komentował Polską pomoc dla uchodźców w ramach funduszu powierniczego MADAD.

Sprawdzone wypowiedzi

Mariusz Błaszczak

To jest pomoc sięgająca kilku milionów Euro [o pomocy Polski dla uchodźców w miejscu ich zamieszkania].

Prawda Ukryj uzasadnienie

Polska w akcie założycielskim funduszu powierniczego MADAD zadeklarowała 3 mln EUR na pomoc dla uchodźców realizowaną na Bliskim Wschodzie.

Jak czytamy na stronie rządowego portalu polskapomoc.gov.pl: “MADAD ma na celu dostarczenie najpilniejszej pomocy osobom poszkodowanym w wyniku konfliktu syryjskiego. W pierwszej kolejności jest adresowany do uchodźców przebywających na terenach państw sąsiadujących z Syrią oraz do społeczności ich przyjmujących w Iraku, Libanie, Jordanii, Turcji oraz Egipcie. Zasięg operacyjny funduszu będzie rozszerzony o Bałkany Zachodnie, na terenie których masowo przybywają uchodźcy”.

Fundusz MADAD z założenia ma być szybką odpowiedzią na kryzys uchodźczy związany z trwającą od 5 lat wojną domową w Syrii. Środki zgromadzone na nim mają być wydatkowane w jasno określonych procedurach a ich suma do końca 2016 roku ma wynieść 1 miliard EUR. Pomóc mają one przede wszystkim administracji na terenach sąsiednich objętych przemieszczaniem się ludności.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >