Jaki stosunek ma Nowoczesna Ryszarda Petru do programu 500+ ?

Ryszard Petru był gościem Konrada Piaseckiego w Gościu Radia Zet. Lider Nowoczesnej wypowiadał się m.in. na temat programu Prawa i Sprawiedliwości 500+ oraz stanowiska partii Nowoczesnej do dofinansowywania rodzin zarabiających powyżej 2,5 tys zł. na osobę.

Sprawdzone wypowiedzi

Ryszard Petru

(…) zgłosiliśmy taką poprawkę w parlamencie, która nie dawała 500 plus dla osób, które zarabiają powyżej 2,5 tys. na głowę w rodzinie.

Prawda Ukryj uzasadnienie

1 lutego 2016 r. rządowy projekt ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci wpłynął do Sejmu. Następnego dnia tekst skierowano do I-ego czytania wyznaczonego na 9 lutego. Podczas głosowania po tym czytaniu 236 posłów opowiedziało się za przekazaniem projektu do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Podczas obrad komisji posłanka Joanna Augustynowska (wtedy w .Nowoczesnej, obecnie w Platformie Obywatelskiej) zaproponowała następującą poprawkę (str. 4):

Świadczenie wychowawcze przysługuje na dziecko niebędące pierwszym dzieckiem osobom, o których mowa w art. 4 ust. 2, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza kwoty 2 500,00 zł.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >