Jan Grabiec w Sygnałach Dnia

Rzecznik PO Jan Grabiec był gościem Michała Rachonia w Sygnałach dnia Polskiego Radia. Wypowiadał się m.in. Trybunału Konstytucyjnego i opinii Komisji Weneckiej.

Sprawdzone wypowiedzi

Jan Grabiec

Te przypadki kiedy orzeczenia, opinie Komisji Weneckiej są kwestionowane w ostatnim czasie, poważne opinie, które dotyczą podstawowych zasad funkcjonowania ustroju, dotyczą ostatnio Azerbejdżanu i Rosji.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Wypowiedź uznajemy za prawdziwą, ponieważ po pierwsze w kwestii Azerbejdżanu, Komisja Wenecka wypowiedziała się na temat prawa dotyczącego funkcjonowania organizacji pozarządowych w 2014 roku oraz reformy statutu władz i jednostek samorządowych, która  jest datowana na 16 czerwca 2014 roku. Po drugie, jeśli chodzi o sprawę rosyjską to od 2015 roku  toczy się analiza prawa konstytucyjnego odnośnie do Trybunału Konstytucyjnego Federacji Rosyjskiej, co należy oczywiście należy uznać za podstawy funkcjonowania ustroju.

Jan Grabiec

Wiemy że w innych klubach np. w Prawie i Sprawiedliwości jest tak że to partia decyduje, o tym kto chodzi do mediów.

Prawda Ukryj uzasadnienie

W 2013 roku Adam Hofman, ówczesny rzecznik partii PiS informował o zmianach w zakresie zasad dotyczących kontaktów z mediami, zgodę na występ posła w mediach wyrażać miało biuro prasowe. We wrześniu 2015 o takich zasadach w wywiadzie wspomniała Krystyna Pawłowicz.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >