Jarosław Krajewski w TOK FM

Jarosław Krajewski, samorządowiec, polityk Prawa i Sprawiedliwości był gościem Poranka Radia TOK FM. Poseł na Sejm VIII kadencji odnosił się do spraw decyzji reprywatyzacyjnych szczególnie w trakcie kadencji prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz – Waltz.

Sprawdzone wypowiedzi

Jarosław Krajewski

W ciągu tych kilku lat, prawie 10 lat rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz oddano prawie 2000 nieruchomości.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Na stronie internetowej Miasta Stołecznego Warszawa 13 lipca 2016 roku została opublikowana Biała Księga reprywatyzacji warszawskich nieruchomości.

Dokument zawiera kluczowe informacje dotyczące procesów reprywatyzacyjnych, wypłat odszkodowań oraz umów  międzynarodowych, które mają wpływ na postępowanie zwrotowe nieruchomości na terenie Warszawy.

Jak można przeczytać na stronie 7 druku w tabeli nr 1, łączna liczba wszystkich decyzji zwrotnych od roku 2007 wyniosła 1986.

Obecny prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz – Waltz pełni urząd od 2 grudnia 2006 roku. Ilość postanowień o zwrotach nieruchomości od 2006 do 2016 roku wynosi 2198. W dokumencie nie znajduję się informacja o tym, ile decyzji zwrotowych zostało uchwalonych w grudniu 2006 roku.

W związku z powyższym okres zwrotowy za rok 2006 nie jest brany pod uwagę. Podsumowane zostały lata 2007 do 2016.

Jarosław Krajewski

Prawie połowa decyzji wszystkich dotyczących reprywatyzacji od 1990 roku przypada na lata rządów Hanny Gronkiewicz Waltz.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie internetowej Urzędu Miasta Warszawa:

“Od 1990 roku złożono już ponad 7 tys. wniosków,  dokonano ponad 4 tys. zwrotów a stolica wypłaciła ponad 1,13 mld zł na odszkodowania.”

Biorąc pod uwagę okres rządów Hanny Gronkiewicz – Waltz, która swoje stanowisko objęła 2 grudnia 2006 roku oraz brak informacji o liczbie decyzji zwrotowych w grudniu 2006 roku podsumowane zostały lata 2007 do 2016.

Liczba wszystkich postanowień o zwrocie nieruchomości podczas kadencji Hanny Gronkiewicz – Waltz wynosi 1986. Jest to niespełna połowa wszystkich postanowień o zwrocie majątków.

Liczbę wszystkich decyzji zwrotowych od 2002 roku można znaleźć w Białej Księdze reprywatyzacji warszawskich nieruchomości, która dostępna jest na stronie internetowej Urzędu Miasta Warszawa.

Jarosław Krajewski

Dopiero po wybuchu afery reprywatyzacyjnej, Pani Prezydent przedstawiła informację, że od teraz te oświadczenia majątkowe będą publikowane.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Jak wynika z oświadczenia z dnia 29 sierpnia 2016 r. Opublikowanego na oficjalnej stronie warszawskiego ratusza: “wszyscy dyrektorzy oraz ich zastępcy, a także naczelnicy najważniejszych biur Urzędu m.st. Warszawy będą zobowiązani do składania oświadczeń majątkowych”.

Hanna Gronkiewicz Waltz podjęła taką decyzję mimo, że nie wymaga tego ustawa. Wszystkie te osoby będą zobowiązane do złożenia w ciągu 30 dni oświadczeń majątkowych – poinformowała Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >