Jarosław Zieliński w Radiu ZET

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Zieliński na antenie radia ZET twierdził, iż to homoseksualiści, popełniają większość „przestępstw pedofilskich”. Sprawdziliśmy wypowiedź polityka.

Sprawdzone wypowiedzi

Jarosław Zieliński

Statystyki potwierdzają moją tezę, otóż okazuje się, że homoseksualiści, którzy w Polsce stanowią no, trudno to oszacować precyzyjnie, ale mówi się o jednym do dwóch procenta populacji w Polsce, no przyjmijmy średnią półtora procenta i właśnie jeżeli chodzi o przestępstwa pedofilii to te półtora procenta pedofilów, homoseksualistów popełnia 60 proc. przestępstw pedofilskich. Czyli to oznacza, że pozostałe 40 proc. popełnia całą tą resztę, czyli krótko mówiąc, zdecydowana większość przestępstw wobec dzieci, seksualnych, to są przestępstwa z udziałem homoseksualistów. Statystyki nie kłamią.

Fałsz Ukryj uzasadnienie

Badania dotyczące procentu zachować pedofilskich wśród homoseksualistów są bardzo nieliczne. Wg autorów publikacji A Profile of Pedophilia: Definition, Characteristics of Offenders, Recidivism, Treatment Outcomes, and Forensic Issues udział homoseksualistów wśród pedofilów stanowi od 9%  do 40%. Autorzy podkreślają jednak, że wyniki te nie oznaczają większej skłonności homoseksualistów do molestowania dzieci. Są jedynie stwierdzeniem, że znaczny odsetek pedofilów w stosunku do dzieci przejawia orientację homoseksualną czy biseksualną.

Na szereg badań mających potwierdzać tezę o dominującym homoseksualizmie wśród pedofilów powołuje się Gość Niedzielny.  Wg Badań Kurta Freunda z 1992 roku na 11 heteroseksualnych pedofilów przypada jeden o orientacji homoseksualnej.

Rozstrzygające wydaje się jednak stanowisko Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego z 2006 roku według którego:

Przypisywanie osobom homoseksualnym szczególnej – w porównaniu do heteroseksualnych – skłonności do seksualnego wykorzystania dzieci stanowi  nieuprawnione nadużycie, a rozpowszechnianie skojarzenia między homoseksualnością a pedofilią jest domeną ludzi nieświadomych i niekompetentnych bądź też uprzedzonych do ludzi homoseksualnych i sprzeciwiających się prawom obywatelskim tych osób. Podtrzymywanie społecznego przekonania o szczególnej skłonności osób homoseksualnych do seksualnego wykorzystywania dzieci jest krzywdzące dla homoseksualnej części społeczeństwa, przyczynia się do niezwykłej trwałości uprzedzeń wobec tych osób i utrudnia pełne funkcjonowanie psychologiczne homoseksualnych.

 

Poniżej znajduje się oświadczenie Kampanii Przeciw Homofobii. Przeczytaj.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >