Józef Pinior – Gość Radia Zet

Senator Józef Pinior komentuje treść raportu specjalnej komisji Senatu USA ds. tajnych więzień CIA i stosowanych tam tortur wobec zatrzymanych, podejrzanych o terroryzm.

Sprawdzone wypowiedzi

Józef Pinior

Tak, tak, ale to obraża zdrowy rozsądek, no przecież to bardzo wyraźnie wynika z tego raportu, ze strony 74, że te pieniądze otrzymaliśmy za zgodę na udostępnienie tego ośrodka dla następnej osoby pozbawionej wolności.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Zgodnie z raportem Senatu USA w związku z działaniami CIA w sprawie przesłuchań i zatrzymań państwo wspomniane na stronie 74, rzeczywiście dostało pieniądze za udostępnienie kolejnego miejsca w ośrodku do przetrzymywania więźniów, który wcześniej został przekazany CIA. W raporcie nie ma jednak podane o jakie państwo chodzi. Nazwisko jednego z przetrzymywanych w raporcie na stronie 74, zgadza się z nazwiskiem osoby, której Europejski Trybunał Praw Człowieka przyznał, że była przetrzymywana i torturowana w Polsce. Dzięki temu można uznać, że państwo i sytuacja omawiana w raporcie na str. 74 odnosi się do Polski.

 

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >