Kierwiński o spotkaniach Sawickiego z rolnikami

Szef Gabinetu Politycznego premier Ewy Kopacz był gościem Rozmowy Dnia w Jedynce Polskiego Radia. Trwające protesty rolników sprawiły, że był to główny temat porannej rozmowy.

Sprawdzone wypowiedzi

Marcin Kierwiński

Minister Sawicki cały czas deklaruje, iż jest otwarty na rozmowy. W zeszłym tygodniu spotkał się z liderami 17 stowarzyszeń rolniczych, rozmawiał, powołano 6 roboczych zespołów.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Spotkanie Ministra Marka Sawickiego z 17 organizacjami rolniczymi odbyło się 11 lutego 2015 roku. Jak zaznacza Ministerstwo Rolnictwa po 20 minutach wyszli przewodniczący OPZZRiOR Sławomir Izdebski oraz Wojciech Mojzesowicz. Najważniejszym osiągnięciem spotkania było podpisania porozumienia, zgodnie z którym zostanie powołano 6 zespołów roboczych. Ich zadaniem będzie wypracowanie rozwiązań dotyczących problemów na poszczególnych rynkach rolnych. Poza tym przedstawiciele 17 organizacji i związków zawodowych rolników oraz przetwórców będą uczestniczyć w przygotowaniu propozycji ustawy o “Trójstronnej Komisji Dialogu Społecznego w Rolnictwie”.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >