Kosiniak-Kamysz w Politycznym Graffiti

Władysław Kosiniak-Kamysz był gościem „Politycznego Graffiti” w Polsat News. Przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego mówił o pozycji partii na tle innych ugrupowań, Trybunale Konstytucyjnym i kontrowersjach wokół wyboru nowego sędziego TK.

Sprawdzone wypowiedzi

Władysław Kosiniak-Kamysz

Prezydent deklarował w swoim orędziu w grudniu, że w Narodowej Radzie Rozwoju powoła zespół, który opracuje nową ustawę dotyczącą TK, gdzie zaprosi wszystkie środowiska polityczne oraz ekspertów. Do tej pory to się nie stało.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Prezydent Andrzej Duda w swoim orędziu wygłoszonym 3 grudnia 2015 roku ogłosił, że w ramach Narodowej Rady Rozwoju zamierza powołać zespół, „którego celem będzie wypracowanie zasad wyboru sędziów oraz funkcjonowania Trybunału [Konstytucyjnego]”. Dodał, że chciałby zaprosić przedstawicieli wszystkich partii politycznych, byłych sędziów Trybunału, ekspertów oraz inne zainteresowane podmioty.

22 grudnia 2015 roku Andrzej Dera, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, w Salonie politycznym Trójki powiedział, że zespół powstanie na początku 2016 roku, jednak nie potrafił podać dokładnej daty.

Zespół do tej pory nie został jednak powołany. Wypowiedź jest prawdziwa.

Władysław Kosiniak-Kamysz

Jeżeli chodzi o wybory [uzupełniające] na Podlasiu to [nastąpił] wzrost poparcia dla przedstawiciela PSL o kilkanaście procent do ponad 40.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Kandydat PSL Mieczysław Bagiński osiągnął w wyborach uzupełniających do Senatu na Podlasiu wynik 41.03% głosów, podczas gdy w wyborach w 2015 roku jego wynik to 27.67%, co świadczy wzroście poparcia dla kandydata o około 13 punktów procentowych. 

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >