Kryzys migracyjny według Kornela Morawieckiego

Marszałek senior Sejmu VIII kadencji Kornel Morawiecki w rozmowie z Moniką Olejnik na antenie Radia ZET wypowiedział się na temat kryzysu migracyjnego.

Sprawdzone wypowiedzi

Kornel Morawiecki

[Imigrantów] wlewa się codziennie do Europy mniej więcej 10 tys. ludzi.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Przedstawiciel Wysokiego Komisarza ONZ ds. uchodźców Armin Awad stwierdził 25.09.2015 r., że dziennie do Europy napływa ok. 8 tysięcy uchodźców.

Kornel Morawiecki

Te masy uchodźców też są naszą winą, bo myśmy te obszary zaatakowali wojskiem swoim, bo tam było wojsko polskie, wojsko brytyjskie, amerykańskie głównie, ale myśmy uczestniczyli w tym. Zrobiliśmy tam bałagan wielki, no można powiedzieć, że zabiliśmy, nie wiem, w takim Iraku zabiliśmy pięćset tysięcy, milion może obywateli, powiesiliśmy ich prezydenta, no i jest gorzej niż było i jesteśmy bezradni.

Nieweryfikowalne Ukryj uzasadnienie

Konflikt zbrojny na linii koalicji sił międzynarodowych (głównie USA i Wielka Brytania oraz Australia i Polska), a armią Iraku skutkował skazaniem na śmierć oraz straceniem prezydenta Iraku Saddama Husajna. Druga wojna w Zatoce Perskiej przyniosła również ogromne straty w liczbie ludności (głównie ludność cywilna). Nie istnieją jednak dokładne i wiarygodne dane dotyczące liczby ofiar konfliktu, co czyni wypowiedź nieweryfikowalną.
Raport z badania przeprowadzonego przez brytyjski magazyn medyczny “The Lancet”, informuje nas o ok. 655 tys. ofiar po stronie irackiej w okresie od marca 2003, do czerwca 2006 roku.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >