Krzysztof Bosak o wynikach Ruchu Narodowego

Krzysztof Bosak był gościem magazynu „Z kraju i ze świata” emitowanego przez Program Pierwszy Polskiego Radia.

Odniósł się do wyników Ruchu Narodowego w ubiegłorocznych wyborach. Kontekstem był komentarz do potencjalnego wyniku przedstawiciela RN Mariana Kowalskiego w wyborach prezydenckich.

Sprawdzone wypowiedzi

Krzysztof Bosak

My się sondażami oczywiście przejmować nie możemy. Przed pierwszymi wyborami, w których startowaliśmy w zeszłym roku, te sondaże były na poziomie zero procent, wywalczyliśmy w pierwszych wyborach sto tysięcy wyborców (…)

Prawda Ukryj uzasadnienie

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku Ruch Narodowy uzyskał 98 626 głosów co stanowiło 1,4% ważnych głosów. 
Margines błędu jest mniejszy niż 5%, dlatego wypowiedź została uznana za prawdę.

Krzysztof Bosak

wywalczyliśmy w pierwszych wyborach sto tysięcy wyborców (…) w drugich ten wynik podwoiliśmy. Chcielibyśmy żeby Marian Kowalski znów rozszerzył nasze grono wyborców.

Fałsz Ukryj uzasadnienie

wyborach samorządowych Ruch Narodowy zdobył 186,871 głosów, jeśli chodzi o wybory do sejmików wojewódzkich. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku Ruch Narodowy uzyskał 98 626 głosów co stanowiło 1,4% ważnych głosów.

Z wypowiedzi K. Bosaka wynika, że Ruch Narodowy podwoił liczbę 100 tysięcy głosów. Różnica między 200 tysiącami a 186 871 głosów jest większa niż tolerowany przez Demagoga margines błędu rzędu 5%, dlatego wypowiedź uznana została za fałszywą.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >