Krzysztof Ostrowski o inwestycjach w Polsce i Królestwie Niderlandów

12 kwietnia Krzysztof Ostrowski brał udział w dyskusji parlamentarnej nad projektem ustawy o wypowiedzeniu Umowy między Rzecząpospolitą Polską i Królestwem Holandii o popieraniu i wzajemnej ochronie inwestycji. Poseł Prawa i Sprawiedliwości przywołał dane dotyczące inwestycji w Polsce oraz w Niderlandach.

Sprawdzone wypowiedzi

Krzysztof Ostrowski

Wartość inwestycji Królestwa Niderlandów w Polsce na 2016 r. to kwota 33 mld zł, a inwestycji Polski w Królestwie Niderlandów to kwota 1800 mln zł.

Fałsz Ukryj uzasadnienie

Według raportu Narodowego Banku Polskiego stan zobowiązań Polski z tytułu zagranicznych inwestycji bezpośrednich wobec Królestwa Niderlandów w 2016 r. wynosił 33,89 mld euro. Natomiast stan należności z tytułu polskich inwestycji bezpośrednich w Niderlandach oszacowany został na 1840,4 mln euro.

Przytoczone przez Krzysztofa Ostrowskiego kwoty mieszczą się w granicach dopuszczalnego błędu. Jednak zaznaczyć trzeba, iż Narodowy Bank Polski podaje dane w euro, natomiast poseł wyraził wartości w polskiej walucie. Z tego powodu wypowiedź uznać należy za fałszywą.

Share The Facts
Krzysztof Ostrowski
Poseł PiS


Wartość inwestycji Niderlandów w Polsce na 2016 r. to 33 mld zł, a inwestycji Polski w Niderlandach to 1800 mln zł.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >