Łukasz Szumowski o podwyżkach dla pielęgniarek

Czwartkowym gościem Porannej rozmowy w RMF FM był Łukasz Szumowski. Minister zdrowia w rozmowie poruszył temat podwyżek dla pielęgniarek w latach 2011-2015.

Sprawdzone wypowiedzi

Łukasz Szumowski

Pan minister Arłukowicz, który dzisiaj tak z troską pochyla się nad pielęgniarkami, z tego co mi wiadomo, to nie przeznaczył na podwyżki dla pielęgniarek ani złotówki.

Prawda Ukryj uzasadnienie

W okresie, w którym Bartosz Arłukowicz był ministrem zdrowia (18 listopada 2011 – 15 czerwca 2015) pielęgniarkom nie została przyznana żadna podwyżka.

28 grudnia 2012 r. ukazał się rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie sposobu ustalania minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych w podmiotach leczniczych niebędących przedsiębiorcami. Nie było w nim jednak mowy o podwyżkach. 

W trakcie sprawowania przez Bartosza Arłukowicza funkcji ministra zdrowia trwały rozmowy z pielęgniarkami w sprawie podwyżek, jednak strony nie doszły do konsensusu. Wzrost pensji pielęgniarek o 300 zł nastąpił we wrześniu 2015 r. na mocy rozporządzenia w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, jednak w tym czasie ministrem zdrowia był już Marian Zembala. 

W związku z powyższymi danymi wypowiedź uznajemy za prawdziwą.

Share The Facts
Łukasz Szumowski
Minister Zdrowia


Pan minister Arłukowicz z tego co mi wiadomo, to nie przeznaczył na podwyżki dla pielęgniarek ani złotówki.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >