M. Wassermann w Radiu Kraków

Małgorzata Wassermann była gościem Jacka Bańki w porannej rozmowie na antenie Radia Kraków. Rozmowa dotyczyła niekończącej się historii zamieszania wokół Trybunału Konstytucyjnego oraz wynikłej z tego interwencji organów międzynarodowych oraz postrzegania Polski na arenie międzynarodowej. Został również poruszony temat Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz temat ustawy antyterrorystycznej.

Sprawdzone wypowiedzi

Małgorzata Wassermann

Z drugiej strony tak ważne ustawy jak OFE, czekały w TK 18 miesięcy. Nie miał Trybunał problemu z tym, że tyle miesięcy ludzie czekają.

Fałsz Ukryj uzasadnienie

Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie wniosków o zbadanie zgodności ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z określeniem zasad wypłaty emerytur ze środków zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych z ustawą zasadniczą dnia 4 listopada 2015 r.

Wnioski w tej sprawie do Trybunału Konstytucyjnego złożyli:

Od momentu złożenia wniosku przez RPO do ogłoszenia wyroku upłynęło dokładnie 14 miesięcy i 7 dni. Z kolei od wpłynięcia wniosku prezydenta Bronisława Komorowskiego do TK do ogłoszenia wyroku upłynęło dokładnie 21 miesięcy i 6 dni.

Wypowiedź uznajemy za fałszywą, ponieważ podany przez Małgorzatę Wassermann okres 18 miesięcy, w którym Trybunał Konstytucyjny rozpatrzył wnioski prezydenta RP i Rzecznika Praw Obywatelskich, nie pokrywa się z rzeczywistym czasem zbadania wniosków.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >