Magdalena Ogórek – TV Kujawy

Podczas wizyty we Włocławku dr Magdalena Ogórek wzięła udział w programie „Studio TV Kujawy”. Głównym tematem rozmowy były problemy Polaków. Pojawiły się również deklaracje kandydatki na temat zmiany kwoty wolnej od podatku w Polsce. Jest to główny postulat kandydatki, jednak wprowadzający w błąd obywateli oraz media, ponieważ kwota wolna od podatku w Hiszpanii nie została zweryfikowana, a zmieniła się ona 1 stycznia 2015 roku.

Informacja o kwocie wolnej od podatku w Hiszpanii lub cytat słów Magdaleny Ogórek z fałszywym przekazem pojawił się również w:

PAPTVP INFO, RMF24POLSKIE RADIO –  odnośnie wizyty Magdaleny Ogórek w Kielcach,

„Będę walczyła o zwiększenie kwoty wolnej od podatku. Na przykład w Hiszpanii w przeliczeniu na złotówki to jest 70 tys. rocznie, w Polsce to jest 3,5 tys. Ja uważam, że podniesienie tej kwoty do 20 tys. zł rocznie pomoże emerytom, pomoże najbiedniejszym”

Na stronie  tvn24bis.pl pojawiła się dodatkowo mapa z fałszywymi informacjami przedstawiająca  wysokość kwoty wolnej od podatku w wybranych krajach Unii Europejskiej  w przeliczeniu na złote.

 

 

 

Sprawdzone wypowiedzi

Magdalena Ogórek

w Hiszpanii jest ok. 70 tys. kwoty wolnej od podatku w przeliczeniu na złotówki

Fałsz Ukryj uzasadnienie

Zgodnie ze zmianami wprowadzonymi w Ustawie o podatku dochodowym, która weszła w życie 1 stycznia 2015 roku kwota wolna od podatku w Hiszpanii została zmniejszona i wynosi obecnie 12 450 euro. Kurs euro  na dzień 19.03.2015 to 4,1642 zł. Po przeliczeniu 12 450 euro na złotówki, kwota wolna od podatku wynosi 51 844.29zł.

Hiszpania.png

ŹRÓDŁO Tabela przestawia zmiany wprowadzone w 2015 roku – obniżenie wysokości kwoty wolnej od podatku

 

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >