Marcelina Zawisza w #dziejesienazywo

Gościem Michała Kobosko w #dziejesienazywo w Wirtualnej Polsce była Marcelina Zawisza i Mateusz Kijowski. Rozmawiali o tym, dlaczego nie prostestują wspólnie oraz komentowali sprawę dotyczącą Trybunału Konstytucyjnego.

Sprawdzone wypowiedzi

Marcelina Zawisza

Nawet Komisja Wenecka uznała, że za kryzys konstytucyjny odpowiada też PO, która wyciągnęła pierwszą cegiełkę z ładu konstytucyjnego w Polsce.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Punkt 121. opinii Komisji Weneckiej mówi, że obecny konflikt dotyczący składu Trybunału Konstytucyjnego powstał w wyniku działań poprzedniego Sejmu („It is obvious that the current conflict over the composition of the Constitutional Tribunal originated from the actions of the previous Sejm.”). Punkt 126. wskazuje, że „z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego RP wynika, że zarówno działania poprzedniego, jak i obecnego rządu były niezgodne z konstytucją. W punkcie 136. również zostało podane, że obecny konflikt konstytucyjny ma źródło w działaniach poprzedniego rządu („A solution to the current conflict over the composition of the Constitutional Tribunal, which originated from the actions of the previous Sejm, must be found.”). W związku z tym wypowiedź uznajemy za prawdziwą.

Marcelina Zawisza

W Łomży mieliśmy do czynienia z kandydatem, który miał hasła antyislamskie, antyimigranckie, który był popierany przez Platformę Obywatelską, przez Nowoczesną i przez PSL. [Wybory uzupełniające do Senatu].

Prawda Ukryj uzasadnienie

W wyborach uzupełniających na Podlasiu do Senatu startował Mieczysław Bagiński z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego, który był popierany przez PO oraz Nowoczesną. W „Obserwatorze Suwalsko-Łomżyńskim” pojawił się wywiad z Mieczysławem Bagińskim, gdzie na pytanie „Niedługo w naszym regionie mają pojawić się uchodźcy. PiS to popiera. Jakie jest pana zdanie?” odpowiedział: „Jestem zdecydowanie przeciwny! W ciągu ostatniego roku sytuacja znacznie się zmieniła, dowiedzieliśmy się co tak naprawdę stoi za tak zwanymi uchodźcami. Nikt chyba nie ma wątpliwości, co się stanie, gdy imigranci z Afryki czy Bliskiego Wschodu trafią do Polski. Oni się nie integrują. To obca kultura, obca wiara. Nie mówiąc o wydarzeniach z Niemiec, gdzie doszło do licznych gwałtów i napadów. Na to mojej zgody nie ma i nie będzie. Rząd zamiast fundować imigrantom pobyt, powinien pomóc Polakom. Najpierw załatwmy nasze sprawy”.

Jak podaje 300polityka.pl „Obserwator Suwalsko-Łomżyński” to kampanijna gazetka sztabu kandydata PSL, która została przygotowana w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy i rozdawana w okręgu 59.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >