Marcin Mastalerek dla Super Express TV

Marcin Mastalerek podczas programu „Więc jak?” w rozmowie prowadzonej przez redaktora naczelnego „Super Expressu” Sławomira Jastrzębowskiego wypowiedział się na bieżące tematy polityczne.

Sprawdzone wypowiedzi

Marcin Mastalerek

Wcześniej pani Mucha… dopłaciła do koncertu gwiazdy światowej… państwo polskie musiało dopłacić prawie 6 mln złotych do tego koncertu.

Manipulacja Ukryj uzasadnienie

Jak informuje Najwyższa Izba Kontroli, Ministerstwo Sportu i Turystyki (na którego czele stała w tym czasie Joanna Mucha) wydało 5,8 mln złotych na sponsorowanie koncertu Madonny, jednakże zarobiło na nim 1,2 mln złotych. Ostatecznie Skarb Państwa dopłacił w związku z tym około 4,6 mln złotych.

Marcin Mastalerek

Na Ukrainie i na Białorusi partie nie są finansowane z budżetu.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Zgodnie z raportem “Finansowanie partii politycznych w Polsce – czy i jakie zmiany?” (str. 9) opracowanym przez Fundację im. Stefana Batorego, w Europie istnieje tylko kilka państw w których  partie nie są finansowane z budżetu państwa. Do tej grupy należy Ukraina i Białoruś.

Jednak należy zaznaczyć, że władze ukraińskie dążą do zmiany sposobu finansowania partii na bardziej przejrzysty, poprzez dotowanie ich z budżetu państwa. Zgodnie z doniesieniami medialnymi nowe przepisy w tym zakresie mają zacząć obowiązywać od 2017 r.

Marcin Mastalerek

Senatorowie Polskiego Stronnictwa Ludowego ratując Bronisława Komorowskiego głosowali za [wyrażeniem zgody na] referendum.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Dnia 21 maja 2015 roku, czyli 11 dni po pierwszej turze wyborów prezydenckich, przedstawiciele rządzącej koalicji PO-PSL przegłosowali w Senacie zgodę na zarządzenie przez Prezydenta RP ogólnokrajowego referendum.

Senatorowie Andżelika Możdżanowska i Józef Zając będący jedynymi przedstawicielami Klubu Parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Senacie oddali głosy za wyrażeniem zgody na zarządzenie referendum.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >