Nadzór nad uczelniami medycznymi

Na Narodowym Kongresie Nauki odbywającym się dzisiaj w Krakowie zostały zaprezentowane zmiany w nauce i szkolnictwie wyższym, nazwane Konstytucją dla nauki. Jednymi z głównych zmian zaprezentowanych przez ministerstwo jest poszerzenie autonomii uczelni, nowy model kształcenia doktorantów wraz ze stypendiami czy zniesienie obowiązku habilitacji. Do obecnej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, wicepremier Jarosław Gowin odniósł się wczoraj w programie Popołudniowa rozmowa RMF FM.

Materiał powstał w ramach projektu Instytutu Polityk Publicznych „Zostań Społecznym Komandosem!”. Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Sprawdzone wypowiedzi

Jarosław Gowin

Uczelnie medyczne nie podlegają ministrowi nauki i szkolnictwa wyższego – w tym sensie nie ja tutaj jestem stroną, a pan minister Radziwiłł.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Uczelnie medyczne działają na podstawie ustawy “Prawo o Szkolnictwie wyższym” z dnia 27 lipca 2005.

Zgodnie z art. 2 uczelnie medyczne publiczne podlegają Ministrowi właściwe ds. Zdrowia. Co więcej art. 8 stanowi, że Minister właściwy ds Zdrowia we współpracy z Ministrem właściwym ds Szkolnictwa Wyższego określa takie sprawy jak limit przyjęć na kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny w poszczególnych uczelniach.

Zgodnie z art. 33 Minister właściwy ds. Zdrowia stanowi również nadzór nad uczelniami medycznymi.

Share The Facts
Jarosław Gowin
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego


Uczelnie medyczne nie podlegają ministrowi nauki i szkolnictwa wyższego – w tym sensie nie ja tutaj jestem stroną, a pan minister Radziwiłł.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >