Nagrody dla „europosłów”

MEP Awards – nagrody dla najlepszych posłów do Parlamentu Europejskiego są przyznawane już od 10 lat. Wśród nagrodzonych nie brakuje Polaków. Obecnie, w związku z rozpoczynającą się kampanią wyborczą, kwestia ta stała się przedmiotem debaty publicznej w Polsce.

Sprawdzone wypowiedzi

Marek Migalski

 

 

Prawda Ukryj uzasadnienie

Przyznawane w formie kryształowej statuetki w kształcie gwiazdy nagrody „MEP Awards” wręczane są co roku przez brukselski miesięcznik The Parliament Magazine dla najbardziej pracowitych i wpływowych posłów do Parlamentu Europejskiego. Kandydatów zgłaszają organizacje, stowarzyszenia oraz instytucje obserwujące prace Parlamentu Europejskiego. To na podstawie ich wskazań opracowywana jest lista, zawierająca trzy nazwiska w każdej z 15 kategorii. Zwycięzcę spośród nominowanych posłów wskazują w głosowaniu internetowym wszyscy eurodeputowani.

18 marca zostały ogłoszone wyniki jubileuszowej 10. edycji plebiscytu. Posłanka Róża Thun otrzymała nagrodę w kategorii „Polityka Internetowa” i jest to jej trzecia statuetka. Wśród nagrodzonych – 10 z 15 (tj. 67%)  posłów to politycy Europejskiej Partii Ludowej (EPP), czyli najbardziej licznej grupy politycznej w Parlamencie Europejskim (274 z  766 eurodeputowanych).

Róża Thun

I właśnie trzeci raz dostaję to wyróżnienie, tym razem w innej kategorii, bo teraz polityka internetowa, zostałam nagrodzona za robienie dobrego prawa w polityce internetowej, a wcześniej dwa razy za ochronę konsumentów.

[wywiad dla Polskiego Radia]

Prawda Ukryj uzasadnienie

Róża Thun otrzymała nagrodę dla najlepszego posła do Parlamentu Europejskiego w dziedzinie polityki internetowej w roku 2014.

W 2013 i 2011 roku została uznana za najlepszą posłankę w dziedzinie rynku wewnętrznego i ochrony konsumentów.

.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >