Obietnice Ewy Kopacz w 71% zrealizowane!

     Rok temu – 1 października 2014 r. – premier polskiego rządu Ewa Kopacz wygłosiła exposé w Sejmie. Portal Demagog.org.pl podjął się zadania zweryfikowania, na jakim etapie jest realizacja obietnic wyborczych, które znalazły się w przemówieniu premier Kopacz. W ciągu 12 miesięcy Radzie Ministrów udało się spełnić obietnice w 71%.
Przypomnijmy, że z mównicy sejmowej padły 52 obietnice, które według metodologii portalu, mieściły się w trzech kategoriach: obietnice spełnione, obietnice niespełnione, obietnice będące w trakcie realizacji oraz takie, których nie da się zweryfikować.
Członkowie zespołu Demagoga już w czerwcu br. rozpoczęli weryfikację wypowiedzi. Wtedy były zrealizowane 24 obietnice. Dzisiaj liczba ta rośnie do 37. To wzrost o 25 punktów procentowych względem lipcowego raportu Demagoga.
Przyglądając się poszczególnym grupom obietnic, odnotować należy, że plany, dotyczące chociażby gospodarki czy infrastruktury, są planami wieloletnimi, więc ich realizacja nie mogła zamknąć się w jednym roku kalendarzowym. Część obietnic takich jak ustawa o administracji podatkowej z dnia 10 lipca 2015 roku wejdzie w życie dopiero w 2016 r. Obecnie niespełnione zostały dwie obietnice wyborcze: ta dotycząca powstania kodeksu budowlanego oraz publikacja planu bezpieczeństwa państwa.

CQKPUe5WsAACaPB.png-large

Czy Ewie Kopacz uda się spełnić obietnice w 100% ? Na dzień 1 października 37 obietnic zostało zrealizowanych, dwie nie, 12 jest w trakcie realizacji, a jedna jest nieweryfikowalna. Cały raport podsumowujący i sprawdzający exposé można znaleźć tutaj, bądź na stronie w zakładce expose PEK.

Sprawdzone wypowiedzi

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >