Orędzie Prezydenta RP przed Zgromadzeniem Narodowym

4 czerwca Bronisław Komorowski wygłosił orędzie przed połączonym izbami Sejmu i Senatu. W 25. rocznicę wolnych wyborów mówił m.in. o społecznym poparciu dla transformacji, integracji europejskiej i członkostwie w NATO.

Sprawdzone wypowiedzi

Bronisław Komorowski

Dzisiaj 71% Polaków mówi, że warto było zmieniać ustrój.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Najnowsze badania CBOS potwierdzają słowa Bronisława Komorowskiego Według badań 71%  spośród badanych Polaków uważa, że warto było w 1989 roku zmieniać ustrój.

Bronisław Komorowski

89% [Polaków] popiera integrację z Unią Europejską.

Fałsz Ukryj uzasadnienie

Najnowszy opublikowany przez CBOS sondaż podaje, że integrację z UE popiera 82% Polaków (1,2,3). Bronisław Komorowski odniósł się do sondażu CBOS pochodzącego z marca 2014 roku. Użycie słowa “dzisiaj” przez Bronisława Komorowskiego uzasadnia uznanie jego wypowiedzi za fałsz.

Bronisław Komorowski

81% [Polaków] procent popiera przynależność do NATO.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Ostatnie badania CBOS, z kwietnia tego roku, potwierdzają słowa Bronisława Komorowskiego –  81 % spośród badanych Polaków popiera przynależność Polski do NATO.

Bronisław Komorowski

Będę rekomendował zwiększenie nakładów obronnych do pełnych 2% PKB. Tak jak było na początku poprzedniej dekady, w okresie gdy ruszał program modernizacji technicznej sił zbrojnych

Manipulacja Ukryj uzasadnienie

Jeżeli przyjąć literalnie początek poprzedniej dekady to wydatki na polską armie stanowiły wtedy 1,84 % PKB. Jeżeli zaś traktować to jako luźną dygresje czasową to w latach 1997-1998 stanowiły one w kolejności 2,04 i 2,02 % PKB. Do dzisiaj jeszcze tylko w roku 2007 przekroczyliśmy 2% PKB na zbrojenie.  Źródło : http://www.prognostic.pl/-/wydatki-wojskowe-panstw

Bez tytułu.png

 

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >