Paweł Kukiz u Moniki Olejnik

7.09 w programie Gość Radia Zet Moniki Olejnik, Paweł Kukiz wypowiedział się na temat subwencji i swojego startu w ubiegłorocznych wyborach samorządowych do Sejmiku Dolnośląskiego.

Sprawdzone wypowiedzi

Paweł Kukiz

W ciągu ostatnich 10 czy tam 12 lat partie polityczne wzięły na dotacje miliard złotych i o tym się praktycznie nie mówi, miliard złotych zostało zabranych obywatelom, czyli około stu milionów rocznie.

Fałsz Ukryj uzasadnienie

Zgodnie ze sprawozdaniami z wykonania budżetu państwa z lat 2003-2014 opublikowanymi przez Ministerstwo Finansów, suma wydatków budżetowych na subwencję dla partii politycznych w latach 2003-2014 (ostatnie 12 lat) wyniosła 895.878.000 zł.

 Poziom wydatków budżetu państwa na subwencję dla partii politycznych w tych latach kształtował się następująco:

 

Średnia wysokość rocznych wydatków na subwencje dla partii politycznych wyniosła 74.656.500zł.

Paweł Kukiz

Wie pani, że daję słowo honoru nie wpadłem na to w tej chwili, ale już tyle jest tych performanców związanych też z listami, ja już to pokazałem zresztą w wyborach do Sejmiku Dolnośląskiego i rzeczywiście dostałem się z ostatniego miejsca, zbierając najwięcej głosów ze wszystkich bezpartyjnych samorządowców.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Paweł Kukiz w wyborach samorządowych w 2014 roku startował z ostatniego miejsca listy KWW “Bezpartyjni Samorządowcy” w województwie dolnośląskim (okręg nr 1). Otrzymał mandat radnego, zdobywając 14403 głosy, co było pierwszym wynikiem na tej liście.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >