Paweł Kukiz w Jeden na Jeden

Gościem Jeden na Jeden w TVN24 był Paweł Kukiz. Lider Kukiz’15 odnosił się do kwestii projektów ustaw gabinetów politycznych.

Sprawdzone wypowiedzi

Paweł Kukiz

W lutym złożyliśmy projekt likwidacji gabinetów politycznych. To był projekt, który był praktycznie projektem PiSu, składany dwukrotnie, w 2012 i 2009 roku i PiS odrzucił własny projekt.

Manipulacja Ukryj uzasadnienie

1 lutego 2016 roku wpłynął do Sejmu projekt ustawy likwidującej gabinety polityczne złożony przez posłów partii Kukiz’15.  Zgodnie z danymi zawartymi na stronie Sejmu RP 21 lipca odbyło się pierwsze czytanie projektu w komisjach i jak dotąd nie ma informacji o dalszym przebiegu procesu legislacyjnego, nie został więc odrzucony. Podobne projekty były składane przez posłów PiS w roku 2009 oraz w 2012. Wszystkie trzy wymienione wyżej projekty zawierają m. in. następujący zapis: Minister wykonuje swoje zadania przy pomocy sekretarza i podsekretarzy stanu oraz dyrektora generalnego urzędu i wskazują, że umowy osób zatrudnionych w gabinetach politycznych z chwilą wejścia w życie ustawy zostają rozwiązane.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >