PBK: Japonia największym inwestorem azjatyckim

Prezydent Bronisław Komorowski przed wyjazdem do Japonii określił ten kraj jako największego inwestora zagranicznego.

Główne wątki konferencji prasowej:

  • Kampania prezydencka: Komorowski podkreślił swoją podwójną rolę: prezydenta i kandydata na prezydenta.
  • Ukraina: PBK zapytany o reakcję na pomoc wojskową zaoferowaną przez premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona nie wykluczył konieczności współpracy szkoleniowej w sektorze militarnym
  • Pomnik smoleński: Komorowski podkreślił, że jest to inicjatywa tzw. rodzin smoleńskich i zaznaczył, że ma nadzieję, że pomnik stanie w „godnym miejscu”

Sprawdzone wypowiedzi

Bronisław Komorowski

Japonia jest największym inwestorem azjatyckim w Polsce.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Zgodnie z informacjami Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Japonia jest drugim (pierwszym azjatyckim) największym inwestorem jeżeli chodzi o liczbę projektów opartych na współpracy z Agencją oraz pierwszym jeżeli chodzi o całkowitą wartość zainwestowanego kapitału w Polsce.

Obecnie negocjowane jest dziewięć nowych japońskich projektów inwestycyjnych, które w założeniu stworzyć mają 1500 nowych miejsc pracy.

Iwona Chojnowska-Haponik z Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji zagranicznych w swoim raporcie sytuuje Japonię na drugim miejscu w rankingu największych inwestorów zagranicznych jeżeli chodzi o rok 2012.

Według raportu KPMG, inwestycje japońskie w Polsce wzrosły w latach 2000-2012 dziewięciokrotnie i wyniosły poziom około 1,4 mld $.

Zakładana całkowita wartość bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce to 270 miliardów USD.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >