Pedofilia w Kościele

Faktycznie papież Franciszek podczas wywiadu dla „Corriere della Sera” stwierdził, że: przypadki nadużyć są straszne, ponieważ pozostawiają niezwykle głębokie rany. Benedykt XVI był niezwykle odważny i otworzył drogę. Kościół na tej drodze wiele dokonał. Może więcej od wszystkich. Stwierdzenie, że Jan Paweł II tolerował pedofilów nie padło jednak w wypowiedzi głowy Kościoła Katolickiego

Sprawdzone wypowiedzi

Joanna Senyszyn

 

Manipulacja Ukryj uzasadnienie

Faktycznie papież Franciszek podczas wywiadu dla „Corriere della Sera” stwierdził, że: przypadki nadużyć są straszne, ponieważ pozostawiają niezwykle głębokie rany. Benedykt XVI był niezwykle odważny i otworzył drogę. Kościół na tej drodze wiele dokonał. Może więcej od wszystkich. Stwierdzenie, że Jan Paweł II tolerował pedofilów nie padło jednak w wypowiedzi głowy Kościoła Katolickiego.

30 kwietnia 2001r. Jan Paweł II wydał list apostolski „Sacramentorum sancitatis”, w którym wyraźnie w art. 4 wskazuje, czym jest czyn pedofilski i jak powinien być sądzony.

W kwietniu 2002 papież JPII zaprosił do Watykanu przedstawicieli episkopatu amerykańskiego, w celu rozpatrzenia problemów pedofilskich w tym środowisku. Papież powiedział m.in., że: nadużycia wobec młodych są poważną oznaką kryzysu, dotykającego nie tylko Kościół, ale także całe społeczeństwo. W szeregach duchowieństwa i w życiu zakonnym nie ma miejsca dla tych, którzy mogliby zrobić coś złego młodzieży i o tym ludzie muszą wiedzieć, podobnie jak o tym, że biskupi i księża są całkowicie zaangażowani na rzecz pełni prawdy katolickiej w sprawach dotyczących moralności seksualnej, podstawowej prawdy dla odnowy zarówno kapłaństwa i biskupstwa, jak i małżeństwa i życia rodzinnego.

Podczas Światowych Dni Młodzieży w Toronto w 2002r. papież powiedział także, że: krzywda wyrządzona przez kilku księży najmłodszym i najsłabszym wypełnia nas wszystkich głębokim uczuciem żalu i wstydu. Ale pomyślcie o większości duchownych, którzy pragną jedynie służyć oraz czynić dobro. Bądźcie z nimi blisko i wspierajcie ich.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >