Piotr Guział o wydatkach na edukację w Warszawie

Piotr Guział – polityk znany ze swojej działalności samorządowej, współzałożyciel stowarzyszenia Nasz Ursynów (wiceprezes zarządu) oraz lider stowarzyszenia Warszawska Wspólnota Samorządowa – przez blisko miesiąc był kandydatem na urząd Prezydenta m. st. Warszawy. Swój udział w wyborach zadeklarował bezpośrednio po ogłoszeniu terminu wyborów samorządowych, jednak w połowie września poparł kandydaturę Patryka Jakiego (PiS). Mimo to, w pierwszych tygodniach „oficjalnej” kampanii Guział prowadził intensywne działania promocyjne. W jednym ze swoich spotów wyborczych poruszył kwestię wysokości wydatków stolicy na edukację oraz konieczność dalszego inwestowania środków miejskich w tę dziedzinę.

Sprawdzone wypowiedzi

Piotr Guział

Warszawa wydaje na edukację blisko 4 miliardy złotych rocznie.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Zgodnie z danymi dotyczącymi wykonania budżetu m. st. Warszawy w 2017 roku, ubiegłoroczne wydatki stolicy na edukację wyniosły 3 921 mln zł. Część (47%) wydatków na warszawką oświatę została pokryta z budżetu państwa w ramach subwencji oświatowej, pozostałe środki pochodziły z dochodów własnych miasta.

Plan budżetu stolicy na 2018 r. przewiduje wydatki na edukację w wysokości 4 010 mln zł. Subwencja oświatowa wyniesie 1,765 mln zł, co stanowi ok. 44% planowanych wydatków.

Piotr Guział przytacza przytacza prawidłowe dane dotyczące wysokości wydatków Warszawy na edukację, w związku z tym uznajemy jego wypowiedź za prawdziwą.

Share The Facts
Piotr Guział
Radny Warszawy


Warszawa wydaje na edukację blisko 4 miliardy złotych rocznie.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >