Polski Patriot Act?

W rozmowie z Moniką Olejnik jako gość Radia Zet Michał Kamiński zastanawiał się nad celowością wprowadzenia po katastrofie smoleńskiej regulacji na wzór amerykański.

Sprawdzone wypowiedzi

Michał Kamiński

Sprawa specjalnej ustawy, która była w Stanach Zjednoczonych, tym „Patriot act”, czyli ta ustawa patriotyczna, ona była związana, no pytanie, bo dzisiaj w Ameryce niektórzy się zastanawiają czy to nie było za ostre, ale okej, ale to było związane z atakiem na Stany Zjednoczone.

 

Prawda Ukryj uzasadnienie

Ustawa USA Patriot Act – “Uniting and Strengthening America by Providing Appropriate Tools Required to Intercept and Obstruct Terrorism Act of 2001”  była ustawą specjalną, uchwaloną 26 października 2001 roku w wyniku dokonanych zamachów terrorystycznych na Word Trade Center 11 września 2001 roku.

 

Ustawa zakładała  zwiększenie bezpieczeństwa Ameryki po przez wprowadzenie odpowiednich narzędzi w celu przeciwdziałania terroryzmowi. Według ustawy możliwe było m.in. przetrzymywanie osób podejrzanych o terroryzm oraz poddawaniu ich kontroli sądowej(art. 412).

 

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >