Poprawia się stan bezpieczeństwa w Polsce

W ciągu ostatnich lat systematycznie poprawia się stan bezpieczeństwa, a większość Polaków dobrze ocenia służbę policjantów – powiedział w sobotę komendant główny policji gen. insp. Marek Działoszyński podczas uroczystości Święta Policji w Warszawie.

Sprawdzone wypowiedzi

Marek Działoszyński

67% Polaków dobrze ocenia policję, a prawie 90% czuje się bezpiecznie tam, gdzie mieszka.

 

Prawda Ukryj uzasadnienie

W raporcie CBOS “Oceny Instytucji Publicznych” z marca 2014 roku możemy znaleźć m. in. statystyki dotyczące zaufania do policji. Rzeczywiście dwie trzecie Polaków (tj. 67%) pozytywnie wypowiada się na temat pracy Policji i jest to tendencja zwyżkowa.

Z kolei w innym raporcie CBOS “Opinie o bezpieczeństwie w kraju i w miejscu zamieszkania” z czerwca 2014 roku czytamy, że 90% ankietowanych czuje się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania. Bez zmian pozostaje tendencja do wyższej oceny bezpieczeństwa w swojej okolicy niż ogólnie w Polsce (które, jak donosi raport, wynosiło 70%).

 

Marek Działoszyński

Do tego przyczynia się coraz większa aktywność policjantów ruchu drogowego, codziennie przeprowadzanych jest 15 tys. kontroli drogowych.

Nieweryfikowalne Ukryj uzasadnienie

Raport Najwyższej Izby Kontroli donosi, że aktywność policjantów ruchu drogowego rzeczywiście uległa zwiększeniu w roku 2014. W tym roku 6% więcej funkcjonariuszy pojawiło się na drogach.

Trudno jednak znaleźć potwierdzenie słów Komendanta Głównego w sprawie liczby kontroli drogowych. Raport NIK podaje jedynie, że w 2012 roku w ramach kontroli ruchu drogowego policjanci wylegitymowali 6 178 282 osoby (co daje ok. 16 926 kontroli dziennie). Raport podaje, że I połowa 2013 roku była statystycznie podobna do roku 2012. Brak jednak sprecyzowanej informacji dotyczącej roku 2014.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >